استفاده نیروهای وابسته به حفتر از روش های داعش در لیبی

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، نیروهای وابسته به خلیفه حفتر هنگام عقب نشینی از مناطق تحت سیطره خود در لیبی با استفاده از روش های گروه تروریستی داعش در داخل خانه ها و میان خرابه ها بمب های دست ساز جاسازی می نمایند.

استفاده نیروهای وابسته به حفتر از روش های داعش در لیبی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ دخترانه ها، عملیات طوفان صلح دولت لیبی علیه نیروهای وابسته به خلیفه حفتر ادامه دارد. نیروهای وابسته به حفتر که بر اثر این عملیات تلفات سنگینی را متحمل شده اند، به سمت جنوب لیبی عقب نشینی می نمایند. این شبه نظامیان هنگام عقب نشینی از مناطق تحت سیطره خود در داخل خانه ها و میان خرابه ها بمب گذاری می نمایند.

بر اساس این گزارش، شبه نظامیان حفتر تنها در جنوب طرابلس هزاران قبضه مین و بمب دست ساز کارگذاشته اند که جان غیرنظامیان را تهدید می نماید. بسیاری از غیرنظامیانی که قصد دارند پس از عقب نشینی این شبه نظامیان به خانه های خود برگردند، ممکن است بر اثر انفجار این مواد منفجره جان خود را از دست دهند. از نظر کارشناسان مسائل امنیتی، جاسازی مین و بمب دست ساز در مناطق مسکونی یکی از روش هایی مورد استفاده تروریست های داعشی هنگام عقب نشینی است.

مقامات دولت لیبی از شناسایی و خنثی سازی بیش از 600 تله انفجاری از جمله 280 بمب دست ساز خبر داده اند که بسیاری از آنها در خانه های مردم منطقه جاسازی شده اند. تا به امروز درچارچوب عملیات ارتش لیبی برای خنثی سازی مین و بمب های کارگذاشته شده در منطقه 21 سرباز جان باخته و 18 سرباز دیگر زخمی شده اند.

مأموریت پشتیبانی سازمان ملل متحد در لیبی در 25 مه 2020 طی بیانیه ای بمب گذاری نیروهای وابسته به حفتر در مناطق عین زاره و صلاح الدین در جنوب طرابلس را که منجر به مرگ و مصدومیت شمار زیادی غیرنظامی شده است، محکوم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "استفاده نیروهای وابسته به حفتر از روش های داعش در لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده نیروهای وابسته به حفتر از روش های داعش در لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید