ورود هزاران پرنده حمایت شده سار صورتی به بیله سوار

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، ماموران یگان حفاظت محیط زیست بیله سوار هنگام گشت و کنترل، دسته هایی از پرندگان مهاجر حمایت شده و حفاظت شده سار صورتی را در زیستگاه های این شهرستان مشاهده کردند.

ورود هزاران پرنده حمایت شده سار صورتی به بیله سوار

به گزارش وبلاگ دخترانه ها آنلاین به نقل از ایرنا، رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست بیله سوار دوشنبه پنجم خرداد گفت: حدود سه هزار قطعه پرنده مهاجر حمایت شده و حفاظت شده سار صورتی به صورت متراکم در حوزه های استحفاظی این شهرستان مشاهده و تصویربرداری شد.

بهنام برزگر اضافه کرد: گونه حمایت و حفاظت شده سار صورتی همه ساله در این موقع از سال جهت تابستان گذرانی به صورت مهاجر عبوری به بعضی از زیستگاه های منطقه مغان بویژه شهرستان بیله سوار مهاجرت می نمایند.

او گفت: این پرنده ها بصورت گروه های کوچک 500 تا هزار قطعه ای دیده می شوند و تعداد آنها در سال های اخیر به دلیل افزایش تدابیر حفاظتی و تامین امنیت این پرندگان در این مناطق رو به افزایش است.

شهرستان بیله سوار در قسمت شمالی استان اردبیل و هم مرز کشور جمهوری آذربایجان، دارای منابع آبی منشعب از رود ارس و رودخانه مرزی بالهارود بوده و با توجه به وجود اراضی وسیع کشاورزی و مرتعی در این منطقه، زیستگاه انواع پرندگان وحشی عادی و حمایت شده بومی و مهاجر بوده و هر سال با تغییر فصول، پذیرای تعداد زیادی از پرندگان مهاجر از کشورهای همجوار نیز است.

منبع: همشهری آنلاین

به "ورود هزاران پرنده حمایت شده سار صورتی به بیله سوار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود هزاران پرنده حمایت شده سار صورتی به بیله سوار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید