هشدار سه سازمان بین المللی درباره خطر بحران غذایی در دنیا

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، سازمان بهداشت دنیای، تجارت دنیای و فائو هشدار دادند اگر کشور ها در مدیریت بحران کرونا شکست بخورند، خطر کمبود مواد غذایی دنیا را تهدید خواهد نمود.

هشدار سه سازمان بین المللی درباره خطر بحران غذایی در دنیا

به گزارش به نقل از خبرگزاری فرانسه، رؤسای سازمان بهداشت دنیای، سازمان تجارت دنیای و فائو روز چهارشنبه هشدار دادند اگر مقامات کشور ها در مدیریت مناسب بحران ویروس کرونا شکست بخورند، خطر کمبود مواد غذایی سراسر دنیا را تهدید خواهد نمود.

بسیاری از دولت ها در سراسر دنیا جمعیت خود را در تعطیلی و محدودیت های اجتماعی قرار داده و این امر باعث کاهش شدید فرایند تجارت بین المللی و زنجیره تأمین مواد غذایی شده است.

در حالی که قفسه های فروشگاه ها در بسیاری از کشور ها خالی شده، خرید های ناشی از ترس مردم و ذخیره کردن مواد غذایی بیشتر، شنماینده بودن زنجیره تامین مواد غذایی را نشان داده است.

کو دانگو، رئیس سازمان کشاورزی و مواد غذایی سازمان ملل، تدروس آداهانم قبریسوس، مدیرکل سازمان بهداشت دنیای و روبرتو آزودو، مدیر سازمان تجارت دنیای در بیانیه ای مشترک اعلام کردند: بلاتکلیفی درباره دسترسی به مواد غذایی می تواند موجی از محدودیت های صادراتی را ایجاد نموده و بازار دنیای را با کمبود روبرو سازد.

در ادامه این بیانیه آمده است: باتوجه به محدودیت های کسب و کار ناشی از کووید 19، همه کوشش ها باید برای تضمین جریان آزاد تجارت تا حد امکان و جلوگیری از کمبود مواد غذایی صورت گیرد. کشور ها همزمان با اقدام برای حفاظت از سلامت و رفاه شهفرایندان خود باید تضمین نمایند طرح های تجاری شان در ارتباط با شرایط کنونی، این زنجیره غذایی را مختل نمی کند.

دستور به اجرای محدودیت های اجتماعی و مسافرتی در بلندمدت، خطر بروز مشکل در تولیدات کشاورزی را به دلیل عدم دسترسی به کشاورز و ناتوانی برای انتقال مواد غذایی به بازار به دنبال دارد.

این سه شخصیت اعلام کردند: چنین اختلالاتی از جمله ممانعت در انتقال کارگران بخش غذا و کشاورزی و تاخیر های مرزی در انتقال کانتینر های حامل مواد غذایی باعث از بین رفتن مواد غذایی فساد پذیر می گردد.

آن ها همچنین بر لزوم حفاظت از کارکنان مشارکت نماینده در تولید مواد غذایی، تولید و توزیع و همچنین حفظ زنجیره تامین مواد غذایی تاکید کردند.

آن ها اعلام کردند: ما باید تضمین کنیم واکنش مان به کووید 19 سهوا به کمبود ناخواسته اقلام ضروری و تشدید گرسنگی و سوء تغذیه منتهی نمی گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "هشدار سه سازمان بین المللی درباره خطر بحران غذایی در دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سه سازمان بین المللی درباره خطر بحران غذایی در دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید