نماینده لیبی در سازمان ملل: امارات با ارسال سلاح به لیبی قوانین بین الملل را نقض می کند

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، نماینده دولت وفاق ملی لیبی در سازمان ملل متحد اعلام کرد که دلایل و شواهدی در دست دارد که نشان می دهد امارات قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است.

نماینده لیبی در سازمان ملل: امارات با ارسال سلاح به لیبی قوانین بین الملل را نقض می کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ دخترانه ها، کننده دولت وفاق ملی لیبی در سازمان ملل متحد گفت که امارات عربی متحده با حمایت از شورشیان و ارسال سلاح به آن ها قطعنامه های شورای امنیت را نقض کرده است.

طاهر السنی سه شنبه طی نشست شورای امنیت در باره تحولات لیبی که از طریق ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت که لیبی دلایل متقنی دارد که نشان می دهد امارات به این کشور سلاح و تجهیزات نظامی فرستاده است.

او از شورای امنیت خواست اقدامات لازم را با هدف توقف کردن نقض آشکار ممنوعیت ارسال سلاح به لیبی از سوی امارات اتخاذ کرده و کشورهای سازنده سلاح را ملزم به اخذ گواهی عدم انتقال این سلاح ها به گروه های غیرقانونی کند.

دولت امارات از ژنرال خلیفه حفتر، فرمانده نیروهای شرق لیبی موسوم به ارتش ملی لیبی که به دنبال ساقط کردن دولت وفاق ملی به ریاست فایزالسراج است، حمایت سیاس و تسلیحاتی می کند. بر اساس قطعنامه شورای امنیت بعد از سرنگونی سرهنگ معمر قذافی، ارسال سلاح به لیبی ممنوع است.

کننده دایم دولت وفاق ملی لیبی در سازمان ملل بدون اینکه اسمی از مصر یا روسیه بیاورد، از این کشورها خواست نیروهای مزدور و اجاره ای خود را از لیبی که در کنار حفتر می جنگند، خارج کنند.

السنی همچنین بر اهمیت اجرای قطعنامه 2292 شورای امنیت مبنی بر ممنوعیت فروش و انتقال سلاح به لیبی تأکید کرد و گفت که در صورت ارسال سلاح باید این مسئله با آگاهی و موافقیت طرابلس صورت گیرد.

کننده دایم لیبی در سازمان ملل گفت که نیروهای دولت وفاق ملی این کشور در سیطره بر مناطق تحت کنرتل حفتر سلاح هایی را پیدا کرده است که بسیاری از آن ها متعلق به امارات است.

امارات، عربستان سعودی، مصر، روسیه، فرانسه و قبرس جنوبی و یونان از حفتر در برابر دولت فایز السراج حمایت می کنند؛ در مقابل نیز ترکیه، قطر و ایتالیا از دولت مذکور حمایت می کنند. ترکیه علاوه بر حمایت سیاسی و رسانه ای، به لیبی نیرو و سلاح فرستاده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نماینده لیبی در سازمان ملل: امارات با ارسال سلاح به لیبی قوانین بین الملل را نقض می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده لیبی در سازمان ملل: امارات با ارسال سلاح به لیبی قوانین بین الملل را نقض می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید