صف آرایی دولت و اپوزیسون پاکستان بر سر بودجه سالانه

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، همزمان با نزدیک شدن زمان رأی گیری در خصوص بودجه سالانه پاکستان اختلاف نظر شدیدی بین دولت و احزاب اپوزیسیون به چشم می خورد.

صف آرایی دولت و اپوزیسون پاکستان بر سر بودجه سالانه

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ دخترانه ها به نقل از جیو تی وی، احزاب اپوزیسیون کشور پاکستان از جمله حزب نواز، حزب مردم، جماعت اسلامی، جمعیت علمای اسلام، عوام نیشنال پارتی و... ضمن برگزاری جلساتی پیشنهاد دولت در خصوص بودجه سال آینده را رد کردند.

احزاب اپوزیسیون صدور بیانیه مشترکی تصریح کردند: بودجه پیشنهادی دولت آنقدر دور از منطق است که تمام احزاب اپوزیسیون را با هم متحد نموده است.

در بیانیه احزاب اپوزیسیون آمده است: بودجه سال آینده به گونه ای پیش بینی شده که میزان گرانی ها در پاکستان افزایش می یابد و فشار زیادی به مردم خواهد آمد.

خواجه آصف وزیر خارجه سابق پاکستان و عضو ارشد حزب نواز در این خصوص گفت: بودجه پیشنهادی دولت فشار مضاعفی به مردم می آورد و به نظر می رسد رویکرد دولت عمران خان نابود کردن پایه های اقتصاد کشور باشد.

وی با تکرار درخواست های گذشته خود خواهان عزل فوری عمران خان از سمت نخست وزیری توسط حزب تحریک انصاف و جایگزین شدن فرد دیگری به جای او شد .

از سوی دیگر دولت پاکستان نیز ضمن برگزاری ضیافتی با حضور احزاب متحد خود به دفاع از بودجه پیشنهادی پرداخت.

بعضی وزاری دولت نیز با واکنش به ادعاهای احزاب اپوزیسیون تصریح کردند: در بودجه سال آینده میزان مالیات ها افزایش پیدا ننموده است. چگونه احزاب اپوزیسیون مدعی تحمیل موج جدید گرانی می شوند.

آنها تاکید کردند: تاریخ انقضای احزاب نواز و مردم سرآمده و مردم پاکستان توجهی به ادعاهای تکراری سران این دو حزب که همگی به فساد مالی متهم هستند ندارند.

مسئولین حزب تحریک انصاف افزودند: مبالغ هنگفتی از بودجه عمومی کشور که متعلق به تمام مردم بود توسط سران این دو حزب به خارج از کشور و به حساب های شخصی منتقل شده است و آنها باید جوابگو باشند.

عمران خان نیز در واکنشی جالب به ادعاهای خواجه آصف گفت: روزی که دست از تعقیب قضایی و قانونی مفسدین مالی بردارم تمام اعتراضات احزاب اپوزیسیون به انتها می رسد.

رای گیری برای تصویب یا رد بودجه پیشنهادی دولت اسلام آباد به زودی در مجلس این کشور صورت گرفته و نمایندگان مجلس در خصوص آن تصمیم خواهند گرفت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "صف آرایی دولت و اپوزیسون پاکستان بر سر بودجه سالانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صف آرایی دولت و اپوزیسون پاکستان بر سر بودجه سالانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید