خبرنگاران مهدی حاجتی آزاد شد

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، شیراز-خبرنگاران- مهدی حاجتی رییس سابق کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز عصر سه شنبه با سپردن وثیقه 120 میلیون تومانی آزاد شد.

خبرنگاران مهدی حاجتی آزاد شد

مهدی حاجتی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ دخترانه ها با تایید این خبر، اضافه کرد: دو اتهام نشر اکاذیب و تبلیغ علیه نظام به من وارد شده است که پفراینده آن در جریان است.

وی توییت های اخیر خود را دلیل بازداشت دوباره خود مطرح کرد.

زهره رستگاری،همسر حاجتی عصر پنجشنبه 22 اسفندماه 98 در گفت و گو با وبلاگ دخترانه ها خبر بازداشت همسرش را اعلام کره بود.

حاجتی در روزهای گذشته توییت هایی را در رابطه با قرنطینه نکردن شهر قم در ابتدای شیوع ویروس کرونا و همچنین حمایت از زندانیان در برابر کرونا منتشر نموده بود.

حاجتی سوم بهمن ماه 98 بعد از تحمل حدود هشت ماه حبس از زندان آزاد شد.

دادگستری استان فارس در آن موقع ضمن تأیید آزادی حاجتی بیان کرد: این اقدام پیرو درخواست اعاده دادرسی از سوی محکوم علیه و تجویز اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور صورت گرفته است.

مهدی حاجتی عضو شورای شهر شیراز عصر یکشنبه 12 خردادماه 98 برای اجرای حکم یکسال زندان، بازداشت و به زندان منتقل شده بود.

نواب قائدی که در آن مقطع زمانی سخنگوی شورای شهر شیراز بود گفت : دادگاه تجدید نظر درخصوص پفراینده حاجتی، یک سال حبس برای وی صادر نموده است.

یک منبع آگاه پیش تر گفته بود: حکم حبس حاجتی در شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان فارس قطعیت یافته بود؛ اتهام حاجتی فعالیت تبلیغی علیه نظام است و وی علاوه بر یک سال حبس، به 2 سال تبعید نیز محکوم شده است.

این سومین بار است که در جریان رسیدگی به پفراینده حاجتی، وی بازداشت و آزاد می گردد.

حاجتی نخستین بار پنجم مهرماه 97 بازداشت شد و 15 مهر 97 با صدور قرار وثیقه 2 میلیارد ریالی آزاد شد.

این عضو آن موقع شورای اسلامی شهر شیراز 14 بهمن 97 پس از گذشت افزون بر چهار ماه غیبت در جلسات شورا، در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه این شورا حاضر شد.

در آن موقع، قرار نظارت قضایی مبنی بر منع حضور این عضو شورای شهر شیراز از سوی دادگاه لغو شده بود.

یک منبع آگاه در آن مقطع زمانی گفته بود: فرایند رسیدگی به پفراینده حاجتی ادامه دارد و حضور در جلسات شورای شهر شیراز دال بر برائت وی از اتهام نیست.

این گونه بود که وی بار دیگر 12 خردادماه 98 راهی زندان شد.

مهدی حاجتی متولد 1358 از فعالان سیاسی اصلاح طلب است و قبل از حبس و در دوره کنونی شورای اسلامی شهر شیراز مسوولیت هایی همچون نایب رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک و رییس کمیسیون حقوق شهفرایندی پنجم دوره شورای شهر شیراز را برعهده داشت.

بیستم شهریورماه گذشته بود که محمدتقی تذروی عضو علی البدل شورای اسلامی شهر شیراز در جلسه علنی این شورا سوگند خورد و به عنوان جانشین مهدی حاجتی عضو غائب شورا، فعالیت خود را شروع کرد.

عبدالرزاق موسوی رئیس شورای شهر شیراز در این جلسه گفت: مهدی حاجتی در ماه های گذشته با مشکلاتی روبه رو شده و 2 ماه از زمان غیبت وی در جلسات شورای شهر نیز گذشته و براساس قانون، باید عضو علی البدل تا 6 ماه به عنوان جانشین حاجتی معرفی گردد تا مشخص تکلیف عضو در حبس مانده صورت گیرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مهدی حاجتی آزاد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مهدی حاجتی آزاد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید