دست درازی آمریکا به ماسک های فرانسه

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، بعضی سیاستمداران فرانسوی، آمریکا را متهم می نمایند که ماسک های چینی خریداری شده از سوی فرانسه، را بازخرید نموده و به ایالات متحده انتقال داده است.

دست درازی آمریکا به ماسک های فرانسه

والری پسرس رئیس منطقه ایل دو فرانس که پاریس را دربر می گیرد و کرونا در آن بسیار شایع است، با متهم کردن آمریکایی ها به دست اندازی به محموله های ماسک سفارش داده شده از طرف فرانسه به چین، گفت: ما این سفارش را به آمریکایی ها باختیم و آنها به ما رودست زدند.

وی تاکید نمود که اگرچه فرانسه بهای چنین تجهیزاتی را پرداخت می نماید، اما آمریکایی ها بدون آنکه زحمت مشاهده کالا را به خود دهند، پولش را می پردازند.

این مقام فرانسوی یادآور شد که آمریکا صرفا به فکر تجارت است، در حالی که سراسر دنیا در شرایط پریشانی قرار گرفته است.

ژان روتنر رئیس منطقه گرند ایست در شرق فرانسه نیز اتهام مشابهی را به آمریکا وارد نموده است.

وی با مقصر دانستن رقابت غیرمنصفانه آمریکائی ها در تاخیر برای تحویل دریافت محموله ماسک ها گفت: ما شبانه روز کوشش می کنیم تا ورود این ماسک ها به کشور تضمین گردد. اما آمریکا سه یا چهار برابر مبلغ پرداخت شده ما را به طور نقدی می پردازد.

در این میان، یک مقام ارشد دولت آمریکا که می خواست نامش فاش نگردد، به خبرگزاری فرانسه گفت: دولت ایالات متحده هیچ محموله ای از ماسک های چین به مقصد فرانسه را خریداری ننموده و گزارش های منتشر شده در این زمینه، کذب است.

مردم آمریکا تحت فشار قرار دارند تا برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر کرونا، در فضاهای باز از ماسک استفاده نمایند.

در همین حال، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نیز روز پنجشنبه از مقام های کشورش خواست، ادعایی مشابه مبنی بر تغییر راستا ماسک های خریداری شده برای کانادا را مورد آنالیز قرار دهند.

ترودو در نشست خبری با نگران نماینده خواندن این مساله، گفت: باید مطمئن شویم که تجهیزات خریداری شده برای کانادا، به این کشور می رسد و در کشور می ماند.

اوتاوا تاکید دارد که ذخیره تجهیزات پزشکی اش برای تامین نیازهای مردمی به منظور کاهش سرعت گسترش کرونا، کافی نیست.

کانادا با اختصاص مبلغ یک میلیارد و 400 میلیون دلار برای خرید تجهیزات پزشکی، از شرکت های داخلی خواسته است خط فراوری ماسک، دستگاه های تنفس مصنوعی، سامانه های تهویه و دیگر تجهیزات پزشکی را راه اندازی نمایند.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "دست درازی آمریکا به ماسک های فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دست درازی آمریکا به ماسک های فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید