دانشمندان هندی نوع دیگری از ویروس کرونا را در خفاش ها یافتند

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، به گزارش مجله ایندیا تودی هند دانشمندان شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) در خفاش های این کشور نوع جدیدی از ویروس کرونا را کشف نموده اند که خطر آن هنوز مورد مطالعه قرار نگرفته است.

دانشمندان هندی نوع دیگری از ویروس کرونا را در خفاش ها یافتند

به گزارش ایرنا و براساس اطلاعات این نشریه، در واقع صحبت از ویروس کرونا با نام BtCoV است که در خفاش های ایالت شمالی هیماچال پرادش یافت شده است.

این نوع از خفاش ها مورد توجه گردشگران در ایالت های کرالا و تامیل نادو و همچنین در ناحیه پودوچری یافت می شوند.

دانشمندان 25 مورد از دو گونه از این ویروس را به منظور مطالعه انتخاب کردند: روباه های پرنده وخفاش های میوه خوار.

به گفته دکتر پریاگیا یداف، یکی از کارمندان انستیتوی ملی ویروس شناسی هند، اینکه این نوع از ویروس کرونا تا چه حد برای انسان خطرناک است هنوز باید مورد آنالیز دقیق قرار گیرد، چون تا به امروز هیچ مدرکی دال بر این واقعیت که این نوع ویروس قادر به ایجاد بیماری در انسان ها است وجود ندارد.

این محقق گفت: ما با اطمینان می توانیم بگوییم که ویروس کرونا این خفاش ها به هیچ وجه با ویروس SARS-CoV2 که بیماری همه گیر فعلی را برانگیخته است، ارتباط ندارد.

وی اضافه نمود: در سال 2019-2018 ویروس Nipah در همان گونه خفاش ها یافت شد که 70 درصد افراد آلوده به آن جان خود را از دست می دهند.

ویروس همه گیر COVID-19 تقریباً کل دنیا را درگیر خود نموده است. براساس اطلاعات سازمان دنیای بهداشت، تا به امروز 1.84 میلیون نفر به این ویروس آلوده شده اند و بیش از 117 هزار نیز نفر فوت کردند.

منبع: عصر ایران

به "دانشمندان هندی نوع دیگری از ویروس کرونا را در خفاش ها یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان هندی نوع دیگری از ویروس کرونا را در خفاش ها یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید