حمله کیهان به جهانپور به خاطر چینی ها ، فرصت طلبان واکنش محترمانه سفیر چین را به مستعمره شدن ایران تعبیر کردند

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، روزنامه کیهان در یادداشتی از اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت درباره نحوه برخورد و اطلاع رسانی چین درباره شیوع کرونا انتفاد کرد.

حمله کیهان به جهانپور به خاطر چینی ها ، فرصت طلبان واکنش محترمانه سفیر چین را به مستعمره شدن ایران تعبیر کردند

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، روزنامه کیهان در مطلبی درباره انتقاد سخنگوی وزارت بهداشت ایران از چین، به دفاع از چین پرداخت و نوشت: اظهارات نسنجیده سخنگوی وزارت بهداشت درباره نحوه برخورد و اطلاع رسانی چین درباره شیوع کرونا بهانه ای شده تا عده ای خاص که مواضع آنها در ابراز نوکری و سوابقشان در چاکرمنشی نسبت به غرب روشن است، برای استقلال کشور اشک تمساح بریزند.

کیانوش دنیاپور در گفت وگو با یک رسانه ترکیه ای تلویحا چینی ها را به دروغگویی درباره کرونا متهم نموده بود. موضوعی که با واکنش رسمی مقامات چین روبرو شد، اما دنیاپور ضمن اصرار و پافشاری بر موضع خود اظهارات حاشیه ساز دیگری را عنوان نمود که واکنش مقامات چینی را در پی داشت و در عین حال به شکلی محترمانه از دنیاپور دعوت کردند که برای اطلاع و آگاهی بیشتر، اخبار و اطلاعات صحیح و درست مربوط به چین را از منابع رسمی این کشور دنبال کند. در ادامه هم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با انتشار توئیتی در صفحه خود ضمن دلجویی از چینی ها، شجاعت، فداکاری و عملکرد حرفه ای چین و همچنین رفتار سخاوتمندانه چینی ها در قبال کشورمان در روزهای سخت کرونایی را ستود.

اینکه حاشیه سازی دنیاپور در قامت سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آن هم در شرایطی که صدر تا ذیل این وزارتخانه امروز در خط مقدم مبارزه با ویروس کروناست و جانفشانی، ایثار و از خود گذشتی کادر درمانی آن در دنیا مثال زدنی شده و صندلی این قشر در نزد افکار عمومی را تقدس بخشیده تا چه اندازه با شرح وظایف سخنگوی این مجموعه همخوانی دارد! موضوع این وجیزه نیست. نکته قابل تأمل موج سواری فرصت طلبان و پادوهای رسانه ای جریان خاص در داخل کشور از رفتار هزینه ساز سخنگوی وزارت بهداشت آن هم در برهه حساس و خطیر کنونی کشور است.

این جریان بدنام که سابقه مشعشعی در بزک شیطان عظیم و هم کاسه های اروپایی آن دارند، به ناگاه رگ وطن پرستی شان متورم شد و گریبان چاک کردند که با اعتراض مقامات چینی به اتهام زنی دنیاپور و دلجویی وزارت امورخارجه از چینی ها، جمهوری اسلامی مستعمره چین شد! بی شک وطن پرستی، حس و مفهومی بسیار ارزشمند و ستودنی است اما با مرور کلی سوابق این جریان درخواهید یافت، قبای وطن دوستی برای این جریان نه تنها گشاد است بلکه به تن آنها زار می زند.

این مدعیان همان هایی هستند که به آمریکا نامه نوشتند و از ترامپ درخواست تحریم بیشتر ایران برای تسلیم شدن و زانو زدن در برابر آمریکا را کردند، جریانی که همنوا و هم صدا با شبکه عنکبوتی رسانه های معاند و ضدانقلاب از هیچ تلاشی برای تزریق یاس و ناامیدی در جامعه با هدف شکستن مقاومت مردم در برابر زیاده خواهی های آمریکا و در نهایت تن دادن به مذاکره ذلت بار با جنایتکارترین دولت دنیا فروگذار نکردند، مدعیانی که در مقابل بدترین توهین ها، تهمت ها و تحقیرهای مقامات آمریکائی و اروپایی از جمله تروریست خواندن ملت ایران از سوی ترامپ دم برنیاوردند، جریان بدنامی که پس از هر خباثت و فریبکاری و دغلکاری غربی ها در برجام و پسا برجام به جای اعتراض، به توجیه و سرپوش گذاشتن بر آن برآمدند و ده ها و صدها نمونه دیگر... امروز با وقاحت هرچه تمام تر واکنش محترمانه ولو با لحن اعتراضی سفیر چین خطاب به دنیاپور را به مستعمره شدن ایران تعبیر می نمایند.

آن هم چینی که برخلاف اروپا و آمریکا که حتی در شرایط سخت مبارزه ایران با کرونا، از تحریم ها کوتاه نیامدند و هیچ یاریی در این راه نکردند، بلکه به یکدیگر هم ترحم نکردند و به راهزنی و سرقت ماسک و تجهیزات پزشکی از هم پرداختند، سخاوتمندانه به یاری و همراهی با دولت و ملت ایران شتافت.

محموله هایی شامل 10 میلیون ماسک، 500 هزار کیت تشخیص کرونا، 300 هزار جراحی و لباس ایزوله، دو میلیون و 200 هزار دستکش، 350 ونتیلاتور، 500 اتاق پیش ساخته بیمارستانی و انواع دارو و تجهیزات بیمارستانی از جمله یاری های بی منت چینی ها به ایران است و به نوعی تنها حامی کشورمان در روزهای سخت و سخت کرونایی بودند. اینکه مقصد عمده صادرات ایران در دو سال گذشته و یکی از مهم ترین شریان های مالی ایران در دوران تحریم های ظالمانه آمریکا و اروپا همین چینی ها بوده اند نیز شرح واضحات است و نیازی به گفتن ندارد.

بر اساس آنچه شرح آن رفت پرواضح است که مشکل چنین جریان بدنام و بد سابقه ای نگرانی برای استقلال ایران نیست چه آنکه پیشتر یکی از همین پادوهای غرب افاضه نموده بود که ما لیاقت مستعمره شدن بریتانیای کبیر! را نداشتیم، درد این جریان آن است که چرا ایران مستعمره شیطان عظیم و اروپای فریبکار نشده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "حمله کیهان به جهانپور به خاطر چینی ها ، فرصت طلبان واکنش محترمانه سفیر چین را به مستعمره شدن ایران تعبیر کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله کیهان به جهانپور به خاطر چینی ها ، فرصت طلبان واکنش محترمانه سفیر چین را به مستعمره شدن ایران تعبیر کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید