ترم آینده دانشگاه ها مجازی شد

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، معاون آموزشی وزارت علوم با تاکید بر اینکه به احتمال زیاد ترم تحصیلی آینده مجازی صورت مجازی برگزار خواهد شد، گفت: بازگشایی دانشگاه ها به معنی این نیست همه دانشگاه ها از این تاریخ فعالیت خود را آغاز کنند بلکه نوعی مجوز آغاز فعالیت آموزشی این مراکز است.

ترم آینده دانشگاه ها مجازی شد

به گزارش ایسنا، دکتر علی خاکی صدیق در افتتاحیه مرکز آموزش الکترونیکی دانشگاه خوارزمی با اشاره به صحبت های رئیس جمهور در خصوص بازگشایی دانشگاه ها گفت: بازگشایی دانشگاه ها این به این معنی نیست که همه دانشگاه ها از 15 شهریور مانند ایام قبل کرونا ترم را آغاز کنند، بلکه این یک معیار زمانی است که بر اساس آن دانشگاه ها می توانند فعالیت خود را آغاز کنند بنابراین ممکن است برخی دانشگاه ها از همین تاریخ بازگشایی شوند و برخی نیز دیرتر فعالیت خود را آغاز کنند.

وی در ادامه تاکید کرد: در جلساتی که با مسئولان وزارت بهداشت داشته ایم، پیش بینی شده است که پیک کرونا را در پاییز و زمستان خواهیم داشت، از این رو برای آنکه تأثیرگذاری آن را کم کنیم، ترم جدید زودتر آغاز می شود.

دکتر خاکی صدیق اضافه نمود: وزارت بهداشت اول شهریورماه را برای بازگشایی دانشگاه ها و آغاز نیمسال تحصیلی پیشنهاد داده بود، اما چون برخی دانشگاه ها آمادگی لازم را نداشتند، تاریخ آغاز ترم به 15 شهریورماه موکول شد.

معاون آموزشی وزارت علوم شرح داد: در نیمسال جدید، آموزش های الکترونیکی استمرار خواهد داشت و فقط در برخی رشته های تحصیلات تکمیلی ممکن است آموزش حضوری داشته باشیم.

دکتر خاکی صدیق همچنین تاکید کرد: خوابگاه های دانشجویی در ترم تحصیلی آینده نیز به صورت محدود و با نیمی از ظرفیت، بازگشایی خواهند شد.

ادامه دارد

منبع: فرارو

به "ترم آینده دانشگاه ها مجازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترم آینده دانشگاه ها مجازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید