اختیاری در تغییر قانون سهمیه ها نداریم

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، وزیر علوم با تاکید بر اینکه اعمال سهمیه های پذیرش در کنکور یک قانون است و ما اختیاری در تغییر این قانون نداریم، گفت: هنوز در پیگیری های خود به مصوبه ای که تغییری در زمینه سهمیه ها ایجاد کند، نرسیدیم.

اختیاری در تغییر قانون سهمیه ها نداریم

دکتر منصور غلامی در گفت وگو با وبلاگ دخترانه ها ضمن بیان این مطلب به آخرین شرایط اصلاح سهمیه پذیرش دانشجویان در دانشگاه ها اشاره و اظهار کرد: اعمال سهمیه های پذیرش در دانشگاه ها یک قانون است و تا زمانی که این قانون عوض نگردد، ما اختیاری در تغییر آن نداریم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه وزارت علوم مصمم به اصلاح سهمیه پذیرش در دانشگاه ها است، توضیح داد: ما این موضوع را به وسیله مجلس شورای اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی و دولت پیگیری کردیم، ولی متاسفانه به مصوبه ای که تغییری در زمینه سهمیه ها ایجاد کند، نرسیدیم.

وزیر علوم در انتها خاطر نشان کرد: هنوز با نمایندگان فعلی مجلس صحبتی در مورد اصلاح سهمیه ورود به دانشگاه ها نداشتیم، چرا که این مجلس تا کنون درگیر انتخابات کمسیون ها بود، اما قطعا باید این موضوع در مجلس طرح و آنالیز گردد؛ چرا که ممکن است این موضوع را در مجلس فعلی بتوان بهتر از مجلس قبلی پیش برد، در هر صورت باید آن را مطرح کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اختیاری در تغییر قانون سهمیه ها نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختیاری در تغییر قانون سهمیه ها نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید