ویژگی های راهنمای تور ، چگونه در کاری طاقت فرسا پیروز عمل کنیم؟

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، 3 سال قبل تمام چیزهایی را که می توانستم درون یک چمدان جای دهم را جمع آوری کردم و تصمیم گرفتم یک ماجراجویی و تجربه جدید را به عنوان راهنمای تور در موسسه گردشگری کنتاکی (Contiki) با دانستن وظایف تور لیدر آغاز کنم. با این توصیف کوتاه، قصد داریم تا شما را با قوانین و مقررات تور لیدر آشنا کنیم. پس، ما را در مقاله جذاب و خواندنی ویژگی های راهنمای تور همراهی کنید که همراهی شما مایه افتخار ماست.

ویژگی های راهنمای تور ، چگونه در کاری طاقت فرسا پیروز عمل کنیم؟

کاری سخت اما سرشار از هیجان

خیلی از افراد از من پرسیدند که راهنمای تور بودن چه جور شغلی است؟ باید بگویم که کار سختی است و دائما صبوری، شخصیت و توان فرد را برای ادامه کار به چالش می کشد؛ طوریکه گاهی احساس می نماید کم آورده است. اما، از سوی دیگر من تا به حال شغلی را ندیده ام که تا این اندازه جالب و هیجان انگیز باشد و تا این حد به فرد اجازه رشد شخصیتی دهد. ساده بگویم که این شغل بهترین شغلی است که در تمام عمرم انجام داده ام.

چه عواملی برای موفقیت در این شغل تاثیرگذار هستند؟

خودتان باشید

کسانی که شما را برای این کار استخدام می نمایند، می توانند کاملا درون شما را ببینند. حتی، اگر خودتان نخواهید که به آنها نشان دهید دقیقا چه کسی هستید و اینکه چطور می توانید یک راهنمای تور عالی برای آنها باشید. براساس قوانین و مقررات تور لیدر، شما نمی توانید آن ها را گول بزنید. پس، بی فایده کوشش نکنید.

بدانید که در این راستا با چه چیزهایی روبه رو خواهید شد

براساس قوانین و مقررات تور لیدر باید بدانید که این یک تعطیلات خودمانی نیست که بتوانید دائما لباس های راحت بپوشید و یک کلاه خنده دار روی سرتان بگذارید. بلکه، مسافرین باید راحت باشند. باید به دقت همه چیز را سازماندهی کنید تا مسافرین با شما بهترین اوقات را سپری نمایند.

صبر و شکیبایی

بهترین اتفاق ها برای کسانی که صبر و تحمل داشته باشند، می افتند. فرآیند استخدام من از اولین مصاحبه ام تا اولین روز کاری حدود 6 ماه طول کشید. در این مدت، چندین مصاحبه اعصاب خوردکن داشتم که باید با هواپیما به محل مصاحبه می رفتم و تکالیف زیادی مثل تست های مکان یابی در کشور و 2 ماه سفر آموزشی به تمام کشورهای اروپایی اما بدون حقوق روی دوشم گذاشته شده بودند. این مورد یکی از مهمترین ویژگی های راهنمای تور بشمار می آید.

داشتن نگرش مثبت

این احتمالا یکی از مهمترین ویژگی های راهنمای تور است. شما باید همواره و در هر لحظه آماده خدمت رسانی باشید. اگر تا به حال تجربه خدمت کردن داشته اید، پس می توانید تمام شیفت های کاری خسته نماینده بدون حتی 1 روز مرخصی دریافت را تصور کنید. نگرش مثبت داشتن همواره سبب می گردد که شما و مسافران اوقات خوبی با هم داشته باشید.

همواره مشتاق خدمت کردن به مسافرین باشید

شما همواره همه چیز را نمی دانید. اما، به عنوان راهنمای تور باید کوشش کنید تا هر نوع اطلاعاتی را که مسافرهایتان می خواهند، در اختیارشان بگذارید. این امر نه تنها سبب می گردد که همواره بهترین خدمات را ارائه دهید بلکه، به این معناست که شما دائما در حال یادگیری و به چالش کشیدن دانسته هایتان هستید.

راهنمای تور بودن یعنی غرق شدن در خون، عرق و اشک

راهنمای تور شدن یعنی همه چیزهایی را که دارید، فدا کنید و گاهی حتی ضروری است بیشتر از آن هم فداکاری کنید. این یعنی گاهی اوقات حس خواهید کرد که می خواهید بالا بیاورید، گریه کنید، موهایتان را از 2 طرف بکشید. اما، همه اینها ارزشش را خواهند داشت. هیچ راهی نیست که بتوانید این کار را برای خودتان آسان کنید زیرا، آموزش های مخصوص پیرامون وظایف تور لیدر سخت گیرانه هستند. موسسات کنتیکی و تاپ دک یک دوره سفر آموزشی 2 ماهه بدون حقوق دارند که طی آن راهنماهای مشتاق تور و رانندگان علاقمند را به یک ماجراجویی هیجان انگیز در نواحی مختلف جهان می برند. هر روزی که در دوره آموزشی می گذرانید، درست مثل سوار شدن به ترن هوایی سرشار از هیجان اولیه و کمی عصبی شدن است. هر صبح که بیدار می شوید، انگار باید سوار این ترن هوایی با سرعتی سرسام آور شوید و سعی کنید رانندگانی که جلوی شما هستند را نادیده بگیرید. شما به خودتان یادآوری می کنید که اگر الان در دوره آموزشی وظایف تور لیدر هستید صرفا به این خاطر است که این شغل را با تمام وجود می خواهید.

پس راهنمای تور شدن چه جور شغلی است؟

زندگی من در راستای افتاد که هیچ آدرس ثابتی ندارم و چنین ثباتی دیگر در ذهن من نمی گنجد و دورنمای سفر کردن دائمی به مناطق مختلف، وجود من را سرشار از رضایت نموده است. من بازدیدهای خاطره انگیزی از بسیاری از شهرها داشتم و هر بار زیبایی های بیشتری را کشف کردم. درست مثل زمانی که بخواهید با کسی بیشتر آشنا شوید. من جذاب ترین بخش های شهرها را دیدم، بهترین غذاهایشان را تست نموده ام، در خیابان هایشان قدم زدم و بعد با سفر کردن به شهرهای مختلف دیگر فراموششان کردم. در سال های اولیه کار به عنوان راهنمای تور متوجه شدم که توانایی ایجاد تجربیات فراموش نشدنی برای دیگران را دارم و این موضوع یکی از بهترین جنبه های این شغل است. دانستن اینکه من یک بخش کوچک از راستا شخص در پیدا کردن هویتش هستم و توانایی گسترده تر کردن افق دید اشخاص را دارم یا توانایی تشویق آن ها به انجام کاری که فکر می نمایند از پس آن بر نمی آیند را دارم، نه تنها متواضعانه بلکه بی نهایت لذت بخش است. هدایت کردن دیگران به من اجازه داد تا ناخودآگاه بدنبال لحظه هایی باشم که از شدت هیجان نفسم بند می آمد و پررنگ تر شدن این لحظه ها در ذهن من جز نقاط عطف زندگیم محسوب می گردد. می دانستم که شانس به من رو آورده و دانستن این موضوع به من اجازه داد تا لحظاتی باورنکردنی و تجربیاتی فراموش نشدنی داشته باشم. من بهترین سال های زندگیم را مدیون وظایف تور لیدر هستم. من به خودم ایمان داشتم و آماده بودم تا حد امکان سخت کار کنم تا بتوانم این شغل را بدست بیاورم. در مقابل خاطراتی که تا آخر عمرم فراموش نمی کنم، داستان هایی که در سال های آینده برای دیگران تعریف خواهم کرد و دوستانی که برایم به جا مانده اند، مسئولیت دارم. راهنمای تور شدن هرگز جز اهداف عظیم زندگیم نبود. اما، از وقتی وارد این شغل شدم، فهمیدم که همواره هم بهترین چیزهای زندگی جز اهداف عظیمی نیستند که ما برای خودمان می سازیم.

منبع: همگردی

به "ویژگی های راهنمای تور ، چگونه در کاری طاقت فرسا پیروز عمل کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویژگی های راهنمای تور ، چگونه در کاری طاقت فرسا پیروز عمل کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید