درخواست حزب الله عراق برای حضور یکی از فرماندهان حشد شعبی در تیم مذاکره با آمریکا

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، ایسنا نوشت: مسؤول امنیتی در گردان های حزب الله عراق خواهان حضور یکی از فرماندهان حشد شعبی به عنوان عضو ناظر با هدف انتقال شفاف مذاکرات در هیئت مذاکرات با طرف آمریکایی شد، ائتلاف سائرون تحت حمایت رهبر جریان صدر عراق نیز موضوعات غیرقابل مذاکره در مذاکرات استراتژیک میان آمریکا و عراق را که قرار است به زودی برگزار گردد، تعیین کرد.

درخواست حزب الله عراق برای حضور یکی از فرماندهان حشد شعبی در تیم مذاکره با آمریکا

به گزارش شفق نیوز، صباح الساعدی، از رهبران این ائتلاف در بیانیه ای بیان کرد، هیئت مذاکره نماینده عراق باید مردم را در جریان موضوعات مذاکره قرار داده و اصول ملی را که غیرقابل چشم پوشی است، معین کند.

وی ضمن یادآوری تظاهرات میلیونی مردم عراق با رودیکردهای مختلف که با فراخوان مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق روز آدینه 24 ژانویه 2020 علیه حضور آمریکا در عراق برگزار گردید و مورد حمایت بیشتر گروه ها و فعالیت های مردمی و سیاسی نهاده شد، گفت: یکی از مهمترین اصول ملی پس گیری حاکمیت کامل عراق و رها کردن آن از بند درگیری های منطقه است.

رهبر جریان صدر عراق برای برگزاری تظاهرات میلیونی علیه حضور آمریکا در عراق در روز آدینه 24 ژانویه فراخوان داده بود که در پاسخ به آن ده ها هزار نفر به خیابان ها آمده و حمایت شان را از خروج نیروهای آمریکایی مستقر در کشور بیان کردند. وی همزمان با شروع این تظاهرات با صدور بیانیه ای هفت بندی بیان کرد، از تمامی راه های مسالمت آمیز از جمله سیاسی، مالی، اجتماعی و فرهنگی برای اخراج نیروهای آمریکایی استفاده خواهد نمود.

الساعدی تأکید کرد، نکاتی که مقتدی صدر در بیانیه این تظاهرات ایراد کرد باید در مشخص اصول ملی مبنا قرار بگیرد نه اجتهادات شخصی اعضای هیئت مذاکره یا دستورکارهای خارجی که به دور از منافع عالی کشور به بعضی از طرف ها دیکته می گردد.

وی هشدار داد، هر نتیجه ای که حاکمیت کامل را محقق نکند و به استقلال آن لطمه بزند، عواقب جدی خواهد داشت که باید از آن به طور مطلق اجتناب کرد.

همچنین ابوعلی العسکری از مسؤول امنیتی در گردان های حزب الله عراق خواهان حضور یکی از فرماندهان حشد شعبی، چهره عشایری و نیز یک چهره رسانه ای به عنوان عضو ناظر با هدف انتقال شفاف مذاکرات در هیئت مذاکرات با طرف آمریکایی شد و گفت: از مشخص گروه مذاکره با آمریکا که بیشتر اعضای آن با پروژه آمریکایی در کشور همراهی می نمایند، غافلگیر شدیم.

وی از گروه های سیاسی خواست، برای موفقیت آمیز بودن مذاکرات سه تن از اسامی پیشنهادی در هیئت مذاکره را به این دلیل که حامی آمریکا هستند، جایگزین نمایند.

312 310

منبع: خبرآنلاین

به "درخواست حزب الله عراق برای حضور یکی از فرماندهان حشد شعبی در تیم مذاکره با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست حزب الله عراق برای حضور یکی از فرماندهان حشد شعبی در تیم مذاکره با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید