دبیر کل سازمان ملل متحد: در کنار پناهندگان می ایستیم

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: امروز و هر روز، در کنار پناهندگان با وحدت و همبستگی می ایستیم و تعهد اساسی خود را برای پناه دادن به افرادی به رسمیت می شناسیم که از جنگ و اذیت و آزار می گریزند.

دبیر کل سازمان ملل متحد: در کنار پناهندگان می ایستیم

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ دخترانه ها، دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی پناهنده، 20 ژوئن برابر با 31 خردادماه جاری گفت: امروز و هر روز، در کنار پناهندگان با وحدت و همبستگی می ایستیم و تعهد اساسی خود را برای پناه دادن به افرادی به رسمیت می شناسیم که از جنگ و اذیت و آزار می گریزند.

متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

نزدیک به 80 میلیون زن، کودک و مرد در سرتاسر جهان به عنوان پناهنده یا آوارگان داخلی مجبور به ترک خانه های خود شده اند. حتی از این تکان دهنده تر: 10 میلیون نفر از این افراد تنها در یک سال گذشته فرار کردند.

در روز جهانی پناهنده، متعهد می شویم تا تمام تلاش خود را برای انتها دادن به درگیری و آزاری کنیم که باعث این ارقام وحشتناک است.

امروز، سخاوت و انسانیت جوامع و کشورهای میزبانی را ارج می نهیم که اغلب با نگرانی های اقتصادی و امنیتی خود درگیر هستند. ما به این کشورها سپاس، حمایت و سرمایه گذاری خود را بدهکاریم. همه ما باید تلاش کنیم تا دوباره یکپارچگی نظام بین المللی حمایت از پناهندگان را برقرار کنیم و وعده های داده شده در مجمع جهانی پناهنده را تحقق بخشی تا پناهندگان و جوامع میزبان حمایت مورد نیاز خود را به دست آورند.

امسال، همه گیری کووید - 19 برای پناهندگان و آوارگان، که جزو آسیب پذیرترین افراد هستند، تهدید مضاعفی را ایجاد می کند. خلاصه سیاست اخیر من در مورد کووید- 19 و افراد در حال جابجایی از دولت ها خواسته است که از در نظر دریافت این افراد در کلیه اقدامات پاسخ و بهبودی اطمینان حاصل کنند.

پناهندگان و مردم آواره همچنین در میان آنانی برجسته هستند که در حال تلاش برای ایجاد تحول در خط مقدم پاسخ هستند.

از اردوگاه ها در بنگلادش تا بیمارستان های اروپا، پناهندگان به عنوان پرستار، پزشک، دانشمند، معلم و در سایر نقش های اساسی مشغول به کار هستند، از خود محافظت می کنند و برای جوامع میزبانشان جبران می کنند.

در روز جهانی پناهنده، از پناه جویان به خاطر توانمندی و عزم شأن برای بازسازی زندگی خود و بهبود زندگی اطرافیانشان تشکر می کنیم.

امروز و هر روز، در کنار پناهندگان با وحدت و همبستگی می ایستیم و تعهد اساسی خود را برای پناه دادن به افرادی به رسمیت می شناسیم که از جنگ و اذیت و آزار می گریزند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دبیر کل سازمان ملل متحد: در کنار پناهندگان می ایستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر کل سازمان ملل متحد: در کنار پناهندگان می ایستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید