لمس کعبه ممنوع شد ، اعلام پروتکل خاص مراسم حج امسال

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، عربستان سعودی با اعلام پروتکل های بهداشتی و قوانین پیشگیرانه، برگزاری اجتماعات بزرگ را در مراسم حج امسال ممنوع کرد.

لمس کعبه ممنوع شد ، اعلام پروتکل خاص مراسم حج امسال

به گزارش وبلاگ دخترانه ها به نقل از ایسنا، خبرگزاری رویترز گزارش داد که عربستان سعودی در ماه ژوئن بیان نمود شمار زائران مراسم حج را به هزار زائر از ملیت های مختلف ساکن عربستان محدود خواهد کرد.

در راستای پروتکل های بهداشتی و ایمنی جدید، لمس کعبه در طول مراسم حج امسال ممنوع خواهد بود و در طول طواف و نماز جماعت، زائران موظف به رعایت فاصله حداقلی یک و نیم متری از یکدیگر خواهند بود.

از تاریخ نوزدهم جولای تا دوم آگوست 2020 نیز حضور در منا، مشعرالحرام و عرفات فقط با اخذ مجوز امکان پذیر خواهد بود و استفاده از ماسک برای زائران و کارکنان اجباری خواهد بود.

سازمان جهانی بهداشت از تصمیم عربستان سعودی برای کاهش قابل توجه شمار زائران حج امسال حمایت کرده است.

رئیس سازمان جهانی بهداشت بیان نمود : این تصمیم یکی از نمونه تصمیماتی دشواری است که تمامی کشورها باید برای در اولویت قرار دادن سلامتی مردم اتخاذ کنند.

علامت هایی برای یادآوری راه های پیشگیری از گسترش ویروس کووید-19 در نقاط مختلف و به زبان های گوناگون نصب خواهد شد.

به گزارش عرب نیوز لمس حجرالاسود نیز در مراسم حج امسال ممنوع خواهد بود و فرش ها جمع آوری خواهد شد تا نمازگزاران از جانماز شخصی خود استفاده کنند و تب تمامی زائران و کارکنان مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبع: همشهری آنلاین

به "لمس کعبه ممنوع شد ، اعلام پروتکل خاص مراسم حج امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لمس کعبه ممنوع شد ، اعلام پروتکل خاص مراسم حج امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید