فراخوان ورک شاپ تخصصی سینماحقیقت و داک پرو منتشر شد

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، شبکه مستند اروپا EDN در سال 1996 میلادی جهت ارائه مشاوره و جذب حامیان اقتصادی بین المللی برای فراوری حرفه ای فیلم مستند و پخش تخصصی آثار در بازارهای بین المللی برای فیلمسازان، تهیه کنندگان، پخش کنندگان آغاز به کار کرد.

فراخوان ورک شاپ تخصصی سینماحقیقت و داک پرو منتشر شد

در این ورک شاپ تخصصی، نکات مهم و کلیدی برای راهیابی مستندهای ایرانی به جشنواره ها و بازارهای بین المللی، با حضور کارشناسان بین المللی مورد بحث و آنالیز قرار خواهد گرفت. به همین منظور و با توجه به اهمیت فراوری مشترک و بحث از طرح تا عرضه، ستاد برگزاری جشنواره بین المللی سینماحقیقت اقدام به برگزاری این ورک شاپ کرده است.

مستندسازان و تهیه نمایندگانی که مایل به شرکت در این ورک شاپ و همچنین ارائه طرح مستند هستند، می بایست طرح های خود را به زبان انگلیسی، حداکثر تا تاریخ 25 آبان 95 به پست الکترونیک int@irandocfest.ir (بخش بین الملل جشنواره) ارسال نمایند.

این ورک شاپ تخصصی فقط به قصد مشاوره با کارشناسان و بحث آموزش برپا می گردد.

شبکه مستند اروپا از مستندسازان هیچگونه حمایت اقتصادی نکرده و جهت فراوری فیلم مستند سرمایه گذاری نمی کند؛ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی نیز با هدف آموزش و ارتقای دانش مستندسازان ایرانی در زمینه فراوری مشترک، بازاریابی و پخش اقدام به برگزاری این رویداد کرده و هیچگونه یاری اقتصادی و سرمایه گذاری را در این برنامه تضمین نمی کند.

نمایندگان EDN که برای شرکت در ورک شاپ تخصصی سینماحقیقت و داک پرو به تهران سفر خواهند کرد، به این شرح هستند: اوه ریشه یانسون (مسئول بخش EDN/ دانمارک)؛ نیکلاس کیلدگارد انگستروم (برنامه ریز جشنواره فیلم مستند کپنهاگ/ دانمارک)؛ تام پاورز (مدیر بازار جشنواره مستند تورنتو، مدیر جشنواره مستند نیویورک/ آمریکا)؛ جیونا آنتونیو نازارو (مدیر هفته منتقدان جشنواره فیلم ونیز ایتالیا، مدیر هنری جشنواره ویزیون دورئل سوئیس و دکتر آندره سینگر (مدیر انستیتو مردم شناسی انگلیس و ایرلند/ انگلستان)

شرایط شرکت نمایندگان در این ورک شاپ تخصصی جشنواره سینماحقیقت و چگونگی ارسال طرح های مستند نیز به این شرح است:

1- ارسال یک صفحه A4 طرح فیلمنامه به زبان انگلیسی که در آن داستان و ساختار مستند شرح داده گردد.

2- بیوگرافی و فیلموگرافی فیلمساز به انگلیسی

3- تریلر یا آنونس طرح ارائه شده در صورتی که توسط فیلمساز آماده شده است و یا نمونه های کارهای قبلی

4- ساخت حداقل سه فیلم مستند

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران سینماحقیقت را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار حقیقت بهترین راهنماست که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فراخوان ورک شاپ تخصصی سینماحقیقت و داک پرو منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراخوان ورک شاپ تخصصی سینماحقیقت و داک پرو منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید