انتقاد کمیسر حقوق بشر سازمان ملل از نژادپرستی ساختاری در آمریکا

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در پی قتل جورج فلوید به دست یک مأمور پلیس آمریکایی، از نژادپرستی ساختاری در آمریکا انتقاد کرد.

انتقاد کمیسر حقوق بشر سازمان ملل از نژادپرستی ساختاری در آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل و رئیس جمهور سابق کشور شیلی، امروز چهارشنبه، از نژادپرستی ساختاری در آمریکا به شدت انتقاد کرد.

انتقاد باچله از نژادپرستی در آمریکا در حالی مطرح شده است که اعتراضات در آمریکا به قتل جورج فلوید همچنان ادامه دارند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، باچله همچنین از مقامات آمریکایی خواسته تا متعهد شوند وبلاگ دخترانه ها در این کشور کار خود را بدون هیچ حمله یا سرکوبی در اعتراضات علیه قتل جورج فلوید انجام می دهند.

به نوشته اسپوتنیک، چندین خبرنگار از کشور های مختلف در آمریکا در حالی که اخبار مربوط به این اعتراضات را پوشش می دادند، توسط پلیس این کشور مورد حمله قرار گرفته اند.

همچنین اختلافاتی در دولت ترامپ بر سر نحوه سرکوب اعتراضات به وجود آمده است. مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا امروز با توسل به قانونی خاص برای مستقر کردن نیروهای ارتش آمریکا جهت سرکوب اعتراضات در این کشور مخالفت کرد.

اظهارات وزیر دفاع آمریکا در حالی مطرح شد که ترامپ هفته جاری تصمیم گرفته بود، برای سرکوب اعتراضات در آمریکا که موجب ایجاد ویرانی ها در شهر های مختلف در سراسر این کشور شده، به ایالت ها نیرو های نظامی و گارد ملی اعزام کند.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل نیز در واکنش دوباره به اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا امروز (چهارشنبه) در پیام توئیتری از مقامات آمریکایی خواست که از خود خویشتن داری نشان دهند.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: از دیدن خشونتها در خیابانهای کشور و شهر میزبان ما (سازمان ملل) بسیار دلگیر و دل شکسته ام. شکایات و گله ها باید شنیده شود اما باید مسالمت جویانه بیان شود و مقامات(آمریکایی) باید در پاسخ به اعتراضات خویشتن داری از خود نشان دهند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "انتقاد کمیسر حقوق بشر سازمان ملل از نژادپرستی ساختاری در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد کمیسر حقوق بشر سازمان ملل از نژادپرستی ساختاری در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید