ویروس کرونا برنامه فراوری تراشه های 3 نانومتری سامسونگ را به تعویق انداخت

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، سامسونگ یکی از عظیم ترین تولیدکنندگان تراشه در دنیا محسوب می گردد و در چند سال گذشته برای به دست آوردن قراردادهای شرکت هایی مانند انویدیا، اپل، AMD و کوالکام با رقیب اصلی خود یعنی TSMC رقابت نموده است. بعد از اینکه سامسونگ در سال 2016 مشتری بسیار مهم خود یعنی اپل را به TSMC واگذار کرد، این شرکت مشغول کوشش گسترده برای پیشی دریافت در زمینه فناوری های نوین از رقیب دیرینه خود بوده است.

ویروس کرونا برنامه فراوری تراشه های 3 نانومتری سامسونگ را به تعویق انداخت

مدتی قبل، این شرکت کره ای اظهار داشت که میخواهد فراوری انبوه تراشه های 3 نانومتری خود را تا سال 2021 شروع کرد. اما بر اساس یک گزارش جدید که DigiTimes منتشر نموده، سامسونگ به دلیل بحران گسترده ویروس کرونا ناچار شده تاریخ موردنظر را به سال 2022 موکول کند. گزارش ها حاکی از آن است که این شرکت نتوانسته تجهیزات موردنیاز برای تکمیل خطوط فراوری جدید را در تاریخ تعیین شده تکمیل کند.

سامسونگ امیدوار است تا سال 2030 به عظیم ترین شرکت فراوریی سیلیکون در دنیا تبدیل گردد و در این راستا می خواهد در نبرد تراشه های 3 نانومتری شرکت TSMC را شکست دهد. این شرکت در حال حاضر در رقابت فناوری 5 نانومتری از TSMC عقب افتاده و به همین خاطر سامسونگ برای فناوری 3 نانومتری باید سریع تر از TSMC عمل کند.

این شرکت برای ساخت تراشه های 3 نانومتری از تکنولوژی مبتنی بر فناوری GAAFET استفاده می نماید. در این طراحی جدید، از گیت های اطراف کانال های درون تراشه برای کاهش نشت انرژی و ارائه کنترل بهتر بر روی کانال استفاده می گردد و همین طراحی باعث شده سامسونگ در زمانی کوتاه پیشرفت قابل توجهی در این حوزه داشته باشد. اگر بخواهیم دقیق تر اظهارنظر کنیم، سامسونگ از فناوری انحصاری MBCFET بهره می برد که بر مبنای GAAFET توسعه یافته است.

شیوع ویروس کرونا اقتصاد دنیای را دچار مشکل نموده و در این میان عملکرد کارخانه هایی در کره جنوبی و تایوان هم مختل شده است. حالا، هم سامسونگ و هم TSMC قصد دارند از سال 2022 فراوری تراشه های 3 نانومتری را کلید بزنند. باید ببینیم کدام یک از این دو شرکت می توانند در این زمینه زودتر محصولات موردنظر را روانه بازار نمایند و مشتریان را با تراشه های بهتر و دارای بهره وری بیشتر جذب نمایند.

منبع: Sam Mobile

منبع: دیجیکالا مگ

به "ویروس کرونا برنامه فراوری تراشه های 3 نانومتری سامسونگ را به تعویق انداخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا برنامه فراوری تراشه های 3 نانومتری سامسونگ را به تعویق انداخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید