ناسا از طرح های مردم برای ساخت روبات های ماه نورد استفاده می کند

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، ناسا قصد دارد روبات های کاوشگر ماه را با کمک طرح های ارسالی از سوی مردم بسازد. این روبات های پس از ساخت به سمت ماه پرتاب می شوند.

ناسا از طرح های مردم برای ساخت روبات های ماه نورد استفاده می کند

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری وبلاگ دخترانه ها از تک چرچ، سازمان تحقیقات فضایی ناسا اعلام کرده قصد دارد تا سال 2022 میلادی، تعدادی روبات کوچک برای تحقیق در مورد نقاط ناشناخته سیاره ماه را به این قمر زمین ارسال کند.

ناسا از همه علاقه مندان به علوم فضایی خواسته است طرح های خود از روبات های ماه نورد را برای این سازمان ارسال کنند. مهندسان ناسا از طرح های مردم استفاده کرده و روبات های کاوشگر مخصوص ماه را تولید می کنند. در واقع ناسا قصد دارد مردم و به خصوص طرفداران کاوش های فضایی را در برنامه های آینده خود سهیم کند.

روبات های کاوشگر کوچک علاوه بر تحقیق در مورد راز های ناشناخته ماه به عنوان پشتیبان نیز عمل می کنند. یعنی اگر ناسا قصد ارسال کاوشگری بزرگ به ماه را داشته باشد این روبات ها شرایط را از نزدیک بررسی کرده و پیش از رسیدن کاوشگر به سطح ماه گزارش جامعی را در اختیار مراکز تحقیقاتی قرار می دهد.

یکی از هدف های اصلی این کاوشگرهای کوچک بررسی امکان حضور طولانی مدت انسان روی سیاره ماه است. سازمان های فضایی مختلف در سراسر جهان در تلاش اند تا بار دیگر فضانوردانی را به سطح بزرگ ترین قمر زمین اعزام کرده و پایگاه های تحقیقاتی پیروز یا حتی دائمی را روی این سیاره برپا کنند.

ناسا روبات های کاوشگر مخصوص ماه را به وسیله سفینه فضاپیمای HeroX به سمت ماه پرتاب می کند. سفینه HeroX در حال حاضر تقریبا به طور کامل حاضر شده و باید تنها چند آزمایش برای تایید ایمنی روی آن انجام شود. قطعا این سفینه تا پیش از تاریخ ارسال روبات های ماه نورد کاملا آماده شده و ماموریت خود را به خوبی انجام می دهد.

یکی از مدیران ارشد ناسا در مورد علت طراحی کاوشگران کوچک گفت: این روبات ها به علت ابعاد کوچک فضای زیادی را در فضاپیما اشغال نمی کنند و از همین رو می توان تعداد بیشتری از آن ها را به طور هم زمان به سمت ماه پرتاب کرد. دیگر مزیت این روبات ها، انعطاف پذیری بالا است. چنین ویژگی به روبات این امکان را می دهد که خود را با شرایط متغیر ماه هماهنگ کرده و از آسیب در امان بیماند.

سازمان تحقیقات فضایی ناسا برای طرح های برتر جایزه ویژه ای در نظر گرفته است. طبق اطلاعیه این سازمان طرحی که به عنوان بهترین الگو برای ساخت روبات های کاوشگر ماه تعیین شود جایزه ای به مبلغ 160 هزار دلار را دریافت می کند.

انتهای پیام/4144/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "ناسا از طرح های مردم برای ساخت روبات های ماه نورد استفاده می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناسا از طرح های مردم برای ساخت روبات های ماه نورد استفاده می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید