تغییری مثبت در پرداخت تسهیلات بانکی

به گزارش وبلاگ دخترانه ها، آمارهای رسمی شبکه بانکی کشور از میزان ریالی و تعداد تسهیلات پرداخت شده برای ساخت و خرید آپارتمان های مسکونی در هشت ماهه سال جاری با تغییری مثبت در چگونگی پرداخت وام به متقاضیان، نشان دهنده شروع رونق در بازار مسکن است.

تغییری مثبت در پرداخت تسهیلات بانکی

هرچند هنوز رونق کامل در بازار مسکن دیده نمی گردد، اما توقف شیب منفی پرداخت تسهیلات بانکی به بخش مسکن و همچنین شروع رشد مثبت در چگونگی پرداخت وام به متقاضیان خرید و ساخت واحدهای مسکونی در مقایسه با میزان کل تسهیلات بانکی پرداخت شده به بخش های مختلف در هشت ماه سال جاری ، حاکی از رسیدن بازار مسکن به شرایط رونق است.

سهم تسهیلات پرداخت شده شبکه بانکی کشور به بخش مسکن از کل تسهیلات پرداخت شده به تمام بخش ها درحالی در هشت ماهه سال جاری به 5/8 درصد افزایش یافته که این سهم در هفت ماهه سال 96 معادل 6/7 درصد بود.

سهم تسهیلات مسکن از کل تسهیلات پرداخت شده شبکه بانکی به بخش های مختلف، در هفت ماه سال جاری به پایین ترین سطح خود طی سال های گذشته رسید؛ طوری که این میزان از سهم نزدیک به 25 درصد در اوایل دهه 80 به سهم 6/7 درصدی در هفت ماه سال جاری سقوط کرد.

همچنین سهم تسهیلات مسکن از تسهیلات بانکی پرداخت شده به بخش های مختلف مالی، در فاصله سال های 86 تا 91 به میانگین 19 درصد کاهش یافت و در سال های 92 و 93 به ترتیب معادل 7/12 و 8/11 درصد بود؛ در سال 94 سهم تسهیلات پرداخت شده بانک ها به بخش مسکن به 33/10 درصد رسید و در سال 95 این سهم به کمتر از 10 درصد (14/9درصد) کاهش یافت.

در یک سال گذشته با وجود قرار دریافت بازار مسکن در دوره پیش رونق و افزایش نسبی تقاضا برای خرید واحدهای مسکونی مصرفی، سهم تسهیلات مسکن از کل تسهیلات پرداخت شده به بخش های مختلف همچنان در پایین ترین سطح واقع شده است. دنیای اقتصاد

منبع: پیام دلتا

به "تغییری مثبت در پرداخت تسهیلات بانکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییری مثبت در پرداخت تسهیلات بانکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید